Basında Biz Geri

Dünya Engelliler Günü Satranç Turnuvası

Dünya Engelliler Günü Satranç Turnuvası Sona Erdi.

Marmara Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü tarafından Arken Jeneratör sponsorluğunda, 4-5-6 Aralık 2017 tarihlerinde, Dünya Engelliler Günü Satranç Turnuvası yapıldı. Turvanın ilk günü, açılış konuşması, birbirinden değerli konuşmacılar ve ödül töreni ile sona erdi. Devamında, çekişmeli süen satranç tunuvasının ilk 3 kazanına ödül verildi.

 

 

Turkcell Arken ile gücüne güç katıyor...

TURKCELL,  ARKEN   ile gücüne güç katıyor...

Türkiye’de kurulmuş; yerleşik, entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri şirketi olan Turkcell, yurt içi ve yurt dışı iştirakleri ile geniş bir coğrafyada iletişim faaliyetlerini sürdürmektedir. Eylül 2017 itibarıyla, 2G şebekesi ile Türkiye nüfusunun yaklaşık %99,59’unu, 3G şebekesi ile de %96,98’ini kapsayan Turkcell, abonelerine istedikleri zaman ve her türlü durumda tüm hizmetlerine erişimlerini sağlamayı misyon edinmiştir. Doğal afet ve olası kesintiler gibi durumlarda, hizmet erişiminin kesilmemesi için Arken Jeneratör ile iş birliği yapan Turkcell’in Arken Jeneratör kalitesine ve uzun yıllardır süregelen güvene dayalı iş birliğine istinaden, data servislerinde olduğu gibi yeni kurulan baz istasyonlarında da hizmet tercihi Arken Jeneratör olmuştur.
Özel projelerde tercih edilir konumda olan Arken Jeneratör, proje gerekliliklerine göre, uygun alt yapıyı kurgulamış, yüksek sistem güvenirliliğini göz önünde bulundurarak, uygulamış olduğu yedekli güç sistemleri, ihtiyaç duyulan teknolojik ekipmanları ve birebir müşteri hizmeti ile projede çözüm ortağı olmuştur.

PROJE YERİ:

Turkcell Mahmutbey NDC lokasyonu

JENERATÖR MODELİ:

2 adet ARK B 1400/O Modeli, Moteurs Baudouin/ 12M33G1400/5E2

Linz Electric S.p.A /PRO40MD/ 4 Alternatörlü

PROJE İÇERİĞİ:

Turkcell Mahmutbey NDC lokasyonunda kullanılmak üzere, 2 adet 1250 kVA prime çıkış gücündeki, jeneratörlerin temini, mevcut alt yapı ile şebekenin jeneratör transfer sistemine entegrasyonu.

TEKNIK ÖZELLIKLERI:

Komple jeneratör seti ISO 9001 ve CE kalite güvence belgesini içeren, 2 adet ARK- B 1400 modeli, ANSI, NEC, ISO, IEEE ve NEMA’ nın uygulanabilir standartlarına göre dizayn edilmis olup, ISO8528, uluslararası spesifikasyonları karsılamaktadır. Dizel jeneratör setlerinde, yüksek çevre sıcaklıgı gibi extrem durumlar göz önünde bulundurularak, sogutma derecesi 50 C°
olarak ayarlanmıstır. Yakıt sistemi, alanın kısıtlı ve dar olması sebebi ile mevcut yere uygun konumda adaptasyonu yapılmıstır. Eski pano kaldırılarak, yerine yeni teknolojik sisteme sahip pano yerlestirilmis ve bu islemler, enerjinin kesilmemesi ve dolayısı ile iletisimin kopmaması adına, sistem çalısırken yapılmıstır. Jeneratörlerin konumlandırılacagı alanın oldukça dar
olmasından dolayı, bir kaç kez fizibilite çalısması yapılmıs ve yaklasık olarak 10 ton, 2 adet jeneratör, alana indirilmistir. Tüm bu süreçler, sıkı is güvenligi kurallarınca yapılmıs ve tüm
prosedürlere imtina ile uyulmustur.

 

PROJE YERİ:

Turkcell Sögütözü Veri Merkezi


JENERATÖR MODELI:

2 adet ARK M 2250 Modeli,
Mitsubishi Motors / S16R-PTAA2
STAMFORD / PI734F Alternatörlü


PROJE IÇERIGI:
Turkcell Sögütözü Veri Merkezi lokasyonunda kullanılmak üzere 2 adet prime 2000 kVA Prime çıkıs gücündeki süper sessiz ses izolasyonlu dıs ortam özelliginde muhteviyatında minimum 3,000 LT kapasiteli günlük yakıt tankı, kabinli jeneratörlerin, sebeke- jeneratör transfer ünitelerinin temini, 1 adet çift cidarlı yer üstü özelliklerine sahip 10.000 LT yakıt tankı+ yedekli yakıt tankı sistemini kapsamaktadır. 

TEKNIK ÖZELLIKLER
Komple jeneratör seti ISO 9001 ve CE kalite güvence belgesini içeren, 2 adet ARK- M 2250 modeli için, korozyona dayanıklı olması için üzerine ISO 12944 standartlarını karsılayan C5M normunda özel gri ve sarı uygulaması yapılmıstır. Dizel jeneratör setlerinde, yüksek çevre sıcaklıgı gibi extrem durumlar göz önünde bulundurularak, sogutma derecesi 50 C° olarak ayarlanmıstır Yakıt filtresi tam akısı filtre edebilen ve kolay degisebilen özelliktedir. Elektronik tip governör kullanılmıstır. Sistem güvenirligini yüksek tutmak için yedekli güç niteliginde tasarlanmıs olan jeneratörlerde, gürültü önleyici bir takım önlemler alınmıs, ses seviyesi en aza düsürülmüstür. Tüm uygulamalar, sıkı is güvenligi kurallarınca yapılmıs ve tüm prosedürlere imtina ile uyulmus olup, belirtilen teslim tarihinde jeneratörler teslim edilmistir.

 

5.Kuruluş Gecesi Sona Erdi.

ARKEN JENERATÖR 5. YILINI BÜYÜK BİR ÇOŞKU VE HEYECANLA KUTLADI. 

Arken Jeneratör bu sene 5. Kuruluş yıl dönümünü Elit World Business Otel’de kutladı. Gala yemeği konseptinde olan bu özel gece, tedarikçiler, bayiler, müşteriler, çalışanlar ve basın mensuplarını bir araya getirdi. Trio eşliğinde kokteyl ile başlayan gecede katılımcılar  birbirleri ile tanışma ve sohbet etme imkanı buldu. Toplu fotoğraf çekiminin ardından, tüm misafirler salonda yerlerini aldı.

Arken Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanı Alaadtin Birkan Yüksel , açılış konuşmasında ;

2012 yılında başlayan yolculuğun, benimsenen değerler, sahip olunan vizyon, güçlü  teknik alt yapı , nitelikli ve yetkin işgücü eşliğinde, sektöründe öncü paydaşlar ile her geçen gün büyüyerek ve başarılı çalışmalara imza atarak sürdüğünü belirtti. 

"DÜNYANIN ÖNEMLİ NOKTALARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ."

Kaliteli ürün ve hizmet anlayışı ile, üretim sonrasında da verilen destekten bahseden Sn. Yüksel, her an ulaşılabilir olan distribütörlük yapıları ile gerek ülkemizin  gerek dünyanın önemli noktalarında olmaya devam edeceklerini “ Hayat hiç durmasın “ sloganı ile, ARKEN markasını, besimsenen değerlerle sürekli büyüteceklerini ve pazar lideri konumuna getireceklerini ifade etti.

"MARKAMIZI PAZARDA KALİTELİ VE GÜVENİLİR BİR MARKA OLARAK KONUMLAMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ."

 

Gala gecesi, İnsan Kaynakları Direktörü  Berrin Tavman’ın sunumuyla devam etti. Kuruluş anından bugüne kadar geçen süreçte gelinen noktayı anlatan, marka algısının sektörde ve müşteriler nezdinde nasıl oluştuğundan bahseden Tavman, “Kurulduğumuz ilk günden bu yana heyecanımızı ve enerjimizi hiç kaybetmeden, sizlerle birlikte büyümenin ve markamızı pazarda kaliteli ve güvenli bir marka olarak konumlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

TEDARİKÇİLERDEN ARKEN’E ANLAMLI HEDİYE

80 yıllık üretim geleneğine sahip, İngiliz motor markası Perkins’in Bölge Direktörü Jonathan Wilson tarafından, Arken Jeneratör’e başarı plaketi verildi. Wilson, Arken Jeneratör’ün kısa sürede geldiği bu başarıyı takdirle karşıladıklarını ve ileriye dönük gelişimini ve ilerleyişini çok net görebildiklerini söyledi.

Linde Forklitleri, Ferretti Yatları ve Baudouin’ın sahibi Weichai Genel Müdürü, Gengsheng Zhang, Arken Jeneratör’e, Çin’de firmaların 50. Yıllarında verilen ve bereket getirdiğine inanılan kıymetli bir hediye taktim etti. Partner olmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Zhang, bu kadar kısa süre  içinde  büyük ilerleme kaydeden Arken Jeneratör’ün geleceğinin çok açık olduğuna inandığını  ve sahip oldukları değerlerin çok kıymetli olduğunu söyledi.

Arken Jeneratör 5. Yılına özel olarak hazırlanan lokumlar davetliler tarafından ilgi le karşılandı. Gala gecesi, orkestra eşliğinde çalınan müzik ile devam ederken, tüm misafirler eğlenceli vakit geçirdi.

Arken Jeneratör Bloomberg HT Reel Sektör programında!
Arken Jeneratör Dünya Gazetesinde...
2017 Yetkili Servis Bayileri toplantısı sona erdi.

Arken Jeneratör 2017 Yetkili Servis Bayileri toplantısı, 12 Mayıs 2017 tarihinde, Türkiye çapında yetkili bayilerin ilgili katılımıyla gerçekleştirildi.

Program, Arken Jeneratör İstanbul Avrupa Yakası Merkez ofisinde, Genel Müdür Kurucu Ortak Alaadtin Birkan Yüksel ve Genel Müdür Yardımcısı Kurucu Ortak Recep Aşirok’un açılış konuşmaları ile başladı. Arken Jeneratör, kurumsal sunumunun ardından, fabrika turu yapıldı, satış sonrası servis hizmetleri ve diğer mühendislik hizmetleri ile ilgili bir eğitim verildi.

Arken Jeneratör bayilerini bir araya getiren organizasyonda, 2017 yılının 2. çeyreğine yönelik değerlendirmeler yapılırken, 2018 yılında da karşılıklı güven ve uzun vadeli işbirliği esasına dayalı iş ortaklığını sürdürecek olan Arken Jeneratör ekibi ve bayileri Gala yemeği ile keyifli vakit geçirdiler.

Toplantı sonrasında, bayilere Teşekkür Plaketleri verildi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen tüm bayilerimize teşekkür eder, iş ortaklığımızın devamını dileriz.

Online Ödeme Sistemi ile Ödemeleriniz çok daha hızlı...

Online Ödeme Sistemi ile Ödemeleriniz çok daha hızlı...

Ödemelerinizi online gerçekleştirmenizi sağlayacak olan, online tahsilat sistemimiz, bir çok kolaylığı aynı anda yaşamanıza fırsat verecek.

Kullanıcı bilgilerinin güvenli bir şekilde saklandığı sistemde, ödeme işlemlerini tamamlamadan önce SMS ile gelen kodla birlikte kimlik doğrulaması yapılmaktadır. Son derece güvenli olan online ödeme sistemimiz sayesinde, ödemeleriniz daha hızlı ve daha pratik bir şekilde gerçekleşecektir.(3D SECURE)

Yaklaşık 20 bankanın sanal pos entegrasyonu ile  her bankadan ödeme yapma imkanı sunan online tahsilat sistemimiz, kullanıcı dostu ara yüzü, son derece kolay ve anlaşılır yapısıyla sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.

Online ödeme sistemini kullanmak için, internet sitemizdeki  ödeme alanını kullanabilirsiniz.

Ödemelerinizi online gerçekleştirmenizi sağlayacak olan, online tahsilat sistemimiz, bir çok kolaylığı aynı anda yaşamanıza fırsat verecek. Kullanıcı bilgilerinin güvenli bir şekilde saklandığı sistemde, ödeme işlemlerini tamamlamadan önce SMS ile gelen kodla birlikte kimlik doğrulaması yapılmaktadır. Son derece güvenli olan online ödeme sistemimiz sayesinde, ödemeleriniz daha hızlı ve daha pratik bir şekilde gerçekleşecektir.(3D SECURE) Yaklaşık 20 bankanın sanal pos entegrasyonu ile  her bankadan ödeme yapma imkanı sunan online tahsilat sistemimiz, kullanıcı dostu ara yüzü, son derece kolay ve anlaşılır yapısıyla sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Online ödeme sistemini kullanmak için, internet sitemizdeki  ödeme alanını kullanabilirsiniz.

Arken'den Sosyal Sorumluluk Projesi

ARKEN’DEN SEYYAR HABERLEŞMEYE DESTEK!

Türkiye sahip olduğu tektonik, sismik, topografik ve iklimsel yapısı gereği, doğal afetlerle sıklıkla yüz yüze kalan bir ülkedir. Bu bilinçle bakıldığında; afet öncesinden alınacak önlemlerin yanı sıra, afet sırası ve sonrasında haberleşmenin hayati önem taşıdığı zamanlar için iletişim zinciri oluşturmak oldukça önemlidir.

 Afet sonrasında acil durumlarda gerekli iletişimi sağlamak ve kesilen iletişimi sürdürmek amacıyla Muğla Belediyesi iş birliğinde TRAC Muğla Şube üyelerince gerçekleştirilen seyyar afet haberleşme istasyonu hayata geçirildi.

Arken Jeneratör olarak, projeye bizde enerjimizle destek olduk. İletişim kurmanın hayati önem taşıdığı bu gibi özel durumlar için oluşturulan seyyar haberleşme araçları ile enerji desteği sağladık.

 Zorlu şartlarda, tam performans çalışan jeneratör setlerimiz ile “Hayat hiç durmasın” sloganıyla çıktığımız bu yolda, enerjimizin ulaşabileceği her yerde bulunmanın gururuyla, bu tür çalışmaların örnek olmasını umut eder, projede katkısı bulunan herkese teşekkür ederiz.

Enerjiye İhtiyacınız Olduğu Her an!

ENERJİYE İHTİYACINIZ OLDUĞU HER AN!


Kiralık jeneratörler, özellikle şebeke enerjisinin bulunmadığı ve jeneratörü olmayan müşteriler için, kısa süreli enerji ihtiyaçlarının karşılanması durumununda ideal güç kaynaklarıdır.

Çünkü, işletme olarak satın almayıp kiraladığınız jeneratör, öncelikli olarak işletme maliyetini en aza indirgeyecektir. 

Arken Jeneratör olarak, yüksek performanslı, yakıt tasarrufu olan jeneratörlerimiz ile taleplere hızlıca cevap veren ve zorlu projeler için sunduğumuz çözümler sayesinde müşterilerimizin enerji ihtiyaçlarını en hızlı ve en ekonomik olarak karşılamanız mümkündür.

Annelerin bitmek bilmeyen enerjisi nereden geliyor dersiniz?

Evde, ofiste, küçük işletmelerde kullanıma uygun Arken marşlı portatif jeneratör sayesinde, ihtiyacınız olan enerji her an yanınızda!

Arken Jeneratör Turizm & Yatırım Dergisinde...
Arken Jeneratör FM Rent Dergisinde...

Arken Jeneratör St Elektrik Dergisinde...
Arken Jeneratör Elektrik Perpa Dergisinde...
Arken Jeneratör Elektrik Perpa Dergisinde...
Arken Jeneratör St Elektrik Dergisinde...
Arken Jeneratör ST Ağır Sanayi Çözümlerinde...
Arken Jeneratör Makine Magazin Dergisinde...
Arken Jeneratör 3e Electrotech Dergisinde...
Arken Jeneratör Elektrik Perpa Dergisinde...
Arken Jeneratör Electricty Turkey Dergisi'nde...