Batı Trakya Bölgesi’nde Türk Öğrencilere Yönelik II. Bilim Şenliği Gerçekleştirildi. Geri

Batı Trakya Bölgesi’nde yaşayan Türk öğrencilere yönelik, Uzaktan Öğretim Ders Destek Sistemi Projesi Kapsamında II. Bilim Şenliği düzenlendi. 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) ile ortaklaşa yürütülen “Batı Trakya Bölgesi’nde Yaşayan Türk Öğrencilere Yönelik Uzaktan Öğretim Ders Destek Sistemi” projesi kapsamında II. Bilim Şenliği düzenlendi. 

II. Bilim Şenliği, Yunanistan’ın Rodop iline bağlı Yassıköy (İasmos) Stadyumu’nda gerçekleşti. Düzenlenen etkinliğe öğrenciler, veliler, Batı Trakya’daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Rodop Milletvekili, Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Muavin Konsolos İbrahim Işık katıldı.

Projede görev yapan öğretmenlerin bilimsel deney, etkinlik, oyun ve çeşitli eğitim gösterileriyle başlayan program, öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Sonrasında açılış konuşmaları ile devam eden programda projeye düzenli olarak katılım sağlayan ve başarı gösteren 75 öğrenciye hediyeler takdim edildi.

Arken Jeneratör olarak bu güzel etkinliğe katkı sağlamaktan memnun duyar, bu gibi projelerin ülkemiz adına örnek olmasını dileriz.