Basında Biz Geri

Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Arken’i Ziyaret Etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yanında bulunan heyetle fabrikamızı ziyaret etti. Arken Yönetim Kurulu Başkanı Alaadtin Birkan Yüksel, Yönetim Kurulu Üyeleri Yahya Kemal Teryaki ve Recep Aşırok tarafından ağırlanan Bakan Varank, fabrikamızı gezerek üretilen Dizel Jeneratör Sistemleri ve Solar UPS hakkında bilgi aldı. Şirketimizin çalışmaları ile ilgili Bakan Varank’a sunum yapıldı.

 

“Arken’in nasıl büyük bir marka haline geldiğini gördük”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Arken, 3 İTÜ’lü Elektrik Mühendisinin kurduğu bir jeneratör fabrikası. Arkadaşlarımızın gayretinden gösterdiği çabadan etkilendim. Arken Jeneratör başladığı andan bugüne gayretiyle önemli bir marka haline gelmiş. 72 ülkeye de ihracat yapmayı başaran Arken Jeneratör ile bugüne kadar yaptıklarını ve bundan sonra yapacaklarını konuştuk. Jeneratör sektörü günden güne değişiyor. Dizel ve benzinli jeneratörlerin yanında artık hibrit ürünler var, güneş enerjisine dayalı çözümler var. Arken’in en güçlü yanlarından bir tanesi terzi usulü diyebileceğimiz spesifik projelere özel işler yapabilmesi. Bizim geleceğe dönük projelerimizde kendilerinden nasıl faydalanabileceğimizi konuştuk.

Türkiye önemli bir üretim ülkesi. Genç beyinlerimizin gayretleriyle ülkemiz ekonomisi günden güne büyüyor gelişiyor. Burada da Arken’in nasıl büyüyüp geliştiğini marka haline geldiğini görüyoruz. Ben burada gördüklerimden çok memnun oldum. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. İnşallah Arken markasını dünyanın 72 ülkesinde değil 172 ülkesinde görürüz. Biz üretimcilerimizi ziyaret etmeye onları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

“Amacımız vatanımıza, milletimize hizmet etmek”

Arken Yönetim Kurulu Başkanı Alaadtin Birkan Yüksel, Sayın Varank’ın yaptığı ziyaretten çok memnun olduklarını belirterek, “Yüzde 100 Türk sermayesiyle yola çıkan Arken Jeneratör olarak üretmeye devam ediyoruz. Her güç ve kapasitede dizel jeneratör üretimimizle müşteri ve projelere uygun çözümler sunuyoruz” dedi. Sayın Mustafa Varank’ın her zaman Türk sanayicilerinin arkasında durduğunu ifade eden Yüksel, “Hedefimiz tamamen değer üretmek. İTÜ’lü olarak vatanımıza milletimize nasıl hizmet edebiliriz düşüncesiyle yola çıktık. Bu yolda da her geçen gün daha fazla çalışarak, daha fazla üreterek işlerimizi geliştirmek için çabalıyoruz. Üretimimizin hemen hemen yüzde 50’si ihracata gidiyor. Şu anda 72 ülkeye ihracat yapıyoruz. Bunu yaparken de her daim kaliteye önem veriyoruz” diye konuştu.

Arken Jeneratör'den Yeni Yıl Kutlaması

Arken olarak, 2019 yılını değerlendirdiğimiz, başarımlarımızı ödüllendirdiğimiz ve hep beraber yeni bir yıla girmek için hazırlandığımız organizasyonumuzu tamamladık. 

 

Kurumsal İletişim Uzmanımız Ezgi Yılmaz’ın yaptığı açılış konuşması ile 2019 yılının enlerini belirledik ve 3 kategoride ödüllerimizi dağıttık. Yönetim kurulumuz , İş Süreçleri Yönetimi ve İyileştirme Müdürümüz’ün takdimiyle ufak bir ödül merasimi düzenledik.

 

Sembolik olarak 2019 hedeflerimizi tamamlamamıza ithafen, 2020 yılının ilk sevkiyatı olan jeneratörümüzün kurdelesini ve 2020 yılının pastasını kestik.

 

Tüm ekip arkadaşlarımızın, çözüm ortaklarımızın ve müşterilerimizin yeni yıllarını kutlar, gelecek her yılın bir öncekinden çok daha başarılı, sağlıklı ve mutlu geçmesini temenni ederiz.

Arken Jeneratör Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim Şenlği'nde

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nden Arken Jeneratör'e teşekkür...

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Batı Trakya Bölgesi’nde yaşayan Türk öğrencilere yönelik Uzaktan Öğretim Ders Destek Sistemi Projesi kapsamında, Yunanistan-Gümülcine’de düzenlenen Bilim şenliklerine geçeen sene olduğu gibi bu sene de destek vermek amacıyla Arken Jeneratör A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alaadtin Birkan Yüksel, Arken Jeneratör A.Ş. Mali İşler Direktörü Ergün Karabulut ve Şirket Avukatı Uğur Amasya, Proje Yürütücüsü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bünyamin Bacak’ı ziyaret ettiler. 

Arken Jeneratör Yönetim Kurulu Üyesi Alaadtin Birkan Yüksel'e katkılarından dolayı teşekkür belgesi taktim etti.

 

 

 

Kocaeli Üniversitesi Canlı Mülakat Etkinliği Sona erdi.

Kocaeli Üniversitesi Mühendis Beyinler kulübü ile gerçekleştirdiğimiz "canlı mülakat" etkinliğimiz sona erdi. 

Mühendis adayları ile birlikte birebir görüşerek, onlarla hem sektör ve iş hayatı üzerine sohbet ettik, hem de olası mülakat soruları ile canlı mülakat gerçekleştirdik.

Etkinliği gerçekleştiren Kocaeli Üniversitesi Mühendis Beyinler Klübü ekibine teşekkür eder, bu tarz etkinliklerin tüm öğrencilere örnek teşkil etmesini dileriz.

 

Antalya’da düzenlenen teknik seminerimiz sona erdi.

Antalya’da düzenlenen teknik seminerimiz sona erdi.

6 Ekim 2018 tarihinde Antalya Elektrik Mühendisleri Odası iş birliği ile düzenlediğimiz “Jeneratör Çalışma Prensipleri” konu başlıklı teknik seminerimiz, Antalya Elektrik Mühendisleri Odası üyelerinin yoğun katılım ile birlikte gerçekleşti.

2 ana oturumdan oluşan seminerimizde, Neden Arken sorusuna cevap verdik.

Jeneratör çalışma prensipleri ve jeneratör seçerken dikkat edilmesi gerekenler üzerinde satış ve servis konuları çerçevesinde katılımcılarımızın yoğun ilgisi ile gerçekleştirdiğimiz seminerimizi,  kokteyl ile tamamlanmış olduk.

Seminer boyunca desteklerini esirgemeyen EMO çalışanlarına, Antalya ve İstanbul bölge ekip arkadaşlarımıza aynı zamanda seminerimize interaktif katılım gösteren ve bizlere katkı sağlayan tüm dinleyicilerimize teşekkür ederiz.

Arken Jeneratör Hürriyet Gazetesi'nde

Batı Trakya Bölgesi’nde Türk Öğrencilere Yönelik II. Bilim Şenliği Gerçekleştirildi.

Batı Trakya Bölgesi’nde yaşayan Türk öğrencilere yönelik, Uzaktan Öğretim Ders Destek Sistemi Projesi Kapsamında II. Bilim Şenliği düzenlendi. 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) ile ortaklaşa yürütülen “Batı Trakya Bölgesi’nde Yaşayan Türk Öğrencilere Yönelik Uzaktan Öğretim Ders Destek Sistemi” projesi kapsamında II. Bilim Şenliği düzenlendi. 

II. Bilim Şenliği, Yunanistan’ın Rodop iline bağlı Yassıköy (İasmos) Stadyumu’nda gerçekleşti. Düzenlenen etkinliğe öğrenciler, veliler, Batı Trakya’daki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Rodop Milletvekili, Türkiye Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Muavin Konsolos İbrahim Işık katıldı.

Projede görev yapan öğretmenlerin bilimsel deney, etkinlik, oyun ve çeşitli eğitim gösterileriyle başlayan program, öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Sonrasında açılış konuşmaları ile devam eden programda projeye düzenli olarak katılım sağlayan ve başarı gösteren 75 öğrenciye hediyeler takdim edildi.

Arken Jeneratör olarak bu güzel etkinliğe katkı sağlamaktan memnun duyar, bu gibi projelerin ülkemiz adına örnek olmasını dileriz.

 

 

Arken Jeneratör Elektrik Dünyası'nda

Dünya Engelliler Günü Satranç Turnuvası

Dünya Engelliler Günü Satranç Turnuvası Sona Erdi.

Marmara Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü tarafından Arken Jeneratör sponsorluğunda, 4-5-6 Aralık 2017 tarihlerinde, Dünya Engelliler Günü Satranç Turnuvası yapıldı. Turvanın ilk günü, açılış konuşması, birbirinden değerli konuşmacılar ve ödül töreni ile sona erdi. Devamında, çekişmeli süen satranç tunuvasının ilk 3 kazanına ödül verildi.

 

 

Turkcell Arken ile gücüne güç katıyor...

TURKCELL,  ARKEN   ile gücüne güç katıyor...

Türkiye’de kurulmuş; yerleşik, entegre iletişim ve teknoloji hizmetleri şirketi olan Turkcell, yurt içi ve yurt dışı iştirakleri ile geniş bir coğrafyada iletişim faaliyetlerini sürdürmektedir. Eylül 2017 itibarıyla, 2G şebekesi ile Türkiye nüfusunun yaklaşık %99,59’unu, 3G şebekesi ile de %96,98’ini kapsayan Turkcell, abonelerine istedikleri zaman ve her türlü durumda tüm hizmetlerine erişimlerini sağlamayı misyon edinmiştir. Doğal afet ve olası kesintiler gibi durumlarda, hizmet erişiminin kesilmemesi için Arken Jeneratör ile iş birliği yapan Turkcell’in Arken Jeneratör kalitesine ve uzun yıllardır süregelen güvene dayalı iş birliğine istinaden, data servislerinde olduğu gibi yeni kurulan baz istasyonlarında da hizmet tercihi Arken Jeneratör olmuştur.
Özel projelerde tercih edilir konumda olan Arken Jeneratör, proje gerekliliklerine göre, uygun alt yapıyı kurgulamış, yüksek sistem güvenirliliğini göz önünde bulundurarak, uygulamış olduğu yedekli güç sistemleri, ihtiyaç duyulan teknolojik ekipmanları ve birebir müşteri hizmeti ile projede çözüm ortağı olmuştur.

PROJE YERİ:

Turkcell Mahmutbey NDC lokasyonu

JENERATÖR MODELİ:

2 adet ARK B 1400/O Modeli, Moteurs Baudouin/ 12M33G1400/5E2

Linz Electric S.p.A /PRO40MD/ 4 Alternatörlü

PROJE İÇERİĞİ:

Turkcell Mahmutbey NDC lokasyonunda kullanılmak üzere, 2 adet 1250 kVA prime çıkış gücündeki, jeneratörlerin temini, mevcut alt yapı ile şebekenin jeneratör transfer sistemine entegrasyonu.

TEKNIK ÖZELLIKLERI:

Komple jeneratör seti ISO 9001 ve CE kalite güvence belgesini içeren, 2 adet ARK- B 1400 modeli, ANSI, NEC, ISO, IEEE ve NEMA’ nın uygulanabilir standartlarına göre dizayn edilmis olup, ISO8528, uluslararası spesifikasyonları karsılamaktadır. Dizel jeneratör setlerinde, yüksek çevre sıcaklıgı gibi extrem durumlar göz önünde bulundurularak, sogutma derecesi 50 C°
olarak ayarlanmıstır. Yakıt sistemi, alanın kısıtlı ve dar olması sebebi ile mevcut yere uygun konumda adaptasyonu yapılmıstır. Eski pano kaldırılarak, yerine yeni teknolojik sisteme sahip pano yerlestirilmis ve bu islemler, enerjinin kesilmemesi ve dolayısı ile iletisimin kopmaması adına, sistem çalısırken yapılmıstır. Jeneratörlerin konumlandırılacagı alanın oldukça dar
olmasından dolayı, bir kaç kez fizibilite çalısması yapılmıs ve yaklasık olarak 10 ton, 2 adet jeneratör, alana indirilmistir. Tüm bu süreçler, sıkı is güvenligi kurallarınca yapılmıs ve tüm
prosedürlere imtina ile uyulmustur.

 

PROJE YERİ:

Turkcell Sögütözü Veri Merkezi


JENERATÖR MODELI:

2 adet ARK M 2250 Modeli,
Mitsubishi Motors / S16R-PTAA2
STAMFORD / PI734F Alternatörlü


PROJE IÇERIGI:
Turkcell Sögütözü Veri Merkezi lokasyonunda kullanılmak üzere 2 adet prime 2000 kVA Prime çıkıs gücündeki süper sessiz ses izolasyonlu dıs ortam özelliginde muhteviyatında minimum 3,000 LT kapasiteli günlük yakıt tankı, kabinli jeneratörlerin, sebeke- jeneratör transfer ünitelerinin temini, 1 adet çift cidarlı yer üstü özelliklerine sahip 10.000 LT yakıt tankı+ yedekli yakıt tankı sistemini kapsamaktadır. 

TEKNIK ÖZELLIKLER
Komple jeneratör seti ISO 9001 ve CE kalite güvence belgesini içeren, 2 adet ARK- M 2250 modeli için, korozyona dayanıklı olması için üzerine ISO 12944 standartlarını karsılayan C5M normunda özel gri ve sarı uygulaması yapılmıstır. Dizel jeneratör setlerinde, yüksek çevre sıcaklıgı gibi extrem durumlar göz önünde bulundurularak, sogutma derecesi 50 C° olarak ayarlanmıstır Yakıt filtresi tam akısı filtre edebilen ve kolay degisebilen özelliktedir. Elektronik tip governör kullanılmıstır. Sistem güvenirligini yüksek tutmak için yedekli güç niteliginde tasarlanmıs olan jeneratörlerde, gürültü önleyici bir takım önlemler alınmıs, ses seviyesi en aza düsürülmüstür. Tüm uygulamalar, sıkı is güvenligi kurallarınca yapılmıs ve tüm prosedürlere imtina ile uyulmus olup, belirtilen teslim tarihinde jeneratörler teslim edilmistir.

 

5.Kuruluş Gecesi Sona Erdi.

ARKEN JENERATÖR 5. YILINI BÜYÜK BİR ÇOŞKU VE HEYECANLA KUTLADI. 

Arken Jeneratör bu sene 5. Kuruluş yıl dönümünü Elit World Business Otel’de kutladı. Gala yemeği konseptinde olan bu özel gece, tedarikçiler, bayiler, müşteriler, çalışanlar ve basın mensuplarını bir araya getirdi. Trio eşliğinde kokteyl ile başlayan gecede katılımcılar  birbirleri ile tanışma ve sohbet etme imkanı buldu. Toplu fotoğraf çekiminin ardından, tüm misafirler salonda yerlerini aldı.

Arken Jeneratör Yönetim Kurulu Başkanı Alaadtin Birkan Yüksel , açılış konuşmasında ;

2012 yılında başlayan yolculuğun, benimsenen değerler, sahip olunan vizyon, güçlü  teknik alt yapı , nitelikli ve yetkin işgücü eşliğinde, sektöründe öncü paydaşlar ile her geçen gün büyüyerek ve başarılı çalışmalara imza atarak sürdüğünü belirtti. 

"DÜNYANIN ÖNEMLİ NOKTALARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ."

Kaliteli ürün ve hizmet anlayışı ile, üretim sonrasında da verilen destekten bahseden Sn. Yüksel, her an ulaşılabilir olan distribütörlük yapıları ile gerek ülkemizin  gerek dünyanın önemli noktalarında olmaya devam edeceklerini “ Hayat hiç durmasın “ sloganı ile, ARKEN markasını, besimsenen değerlerle sürekli büyüteceklerini ve pazar lideri konumuna getireceklerini ifade etti.

"MARKAMIZI PAZARDA KALİTELİ VE GÜVENİLİR BİR MARKA OLARAK KONUMLAMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ."

 

Gala gecesi, İnsan Kaynakları Direktörü  Berrin Tavman’ın sunumuyla devam etti. Kuruluş anından bugüne kadar geçen süreçte gelinen noktayı anlatan, marka algısının sektörde ve müşteriler nezdinde nasıl oluştuğundan bahseden Tavman, “Kurulduğumuz ilk günden bu yana heyecanımızı ve enerjimizi hiç kaybetmeden, sizlerle birlikte büyümenin ve markamızı pazarda kaliteli ve güvenli bir marka olarak konumlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

TEDARİKÇİLERDEN ARKEN’E ANLAMLI HEDİYE

80 yıllık üretim geleneğine sahip, İngiliz motor markası Perkins’in Bölge Direktörü Jonathan Wilson tarafından, Arken Jeneratör’e başarı plaketi verildi. Wilson, Arken Jeneratör’ün kısa sürede geldiği bu başarıyı takdirle karşıladıklarını ve ileriye dönük gelişimini ve ilerleyişini çok net görebildiklerini söyledi.

Linde Forklitleri, Ferretti Yatları ve Baudouin’ın sahibi Weichai Genel Müdürü, Gengsheng Zhang, Arken Jeneratör’e, Çin’de firmaların 50. Yıllarında verilen ve bereket getirdiğine inanılan kıymetli bir hediye taktim etti. Partner olmaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Zhang, bu kadar kısa süre  içinde  büyük ilerleme kaydeden Arken Jeneratör’ün geleceğinin çok açık olduğuna inandığını  ve sahip oldukları değerlerin çok kıymetli olduğunu söyledi.

Arken Jeneratör 5. Yılına özel olarak hazırlanan lokumlar davetliler tarafından ilgi le karşılandı. Gala gecesi, orkestra eşliğinde çalınan müzik ile devam ederken, tüm misafirler eğlenceli vakit geçirdi.

Arken Jeneratör Bloomberg HT Reel Sektör programında!
2017 Yetkili Servis Bayileri toplantısı sona erdi.

Arken Jeneratör 2017 Yetkili Servis Bayileri toplantısı, 12 Mayıs 2017 tarihinde, Türkiye çapında yetkili bayilerin ilgili katılımıyla gerçekleştirildi.

Program, Arken Jeneratör İstanbul Avrupa Yakası Merkez ofisinde, Genel Müdür Kurucu Ortak Alaadtin Birkan Yüksel ve Genel Müdür Yardımcısı Kurucu Ortak Recep Aşirok’un açılış konuşmaları ile başladı. Arken Jeneratör, kurumsal sunumunun ardından, fabrika turu yapıldı, satış sonrası servis hizmetleri ve diğer mühendislik hizmetleri ile ilgili bir eğitim verildi.

Arken Jeneratör bayilerini bir araya getiren organizasyonda, 2017 yılının 2. çeyreğine yönelik değerlendirmeler yapılırken, 2018 yılında da karşılıklı güven ve uzun vadeli işbirliği esasına dayalı iş ortaklığını sürdürecek olan Arken Jeneratör ekibi ve bayileri Gala yemeği ile keyifli vakit geçirdiler.

Toplantı sonrasında, bayilere Teşekkür Plaketleri verildi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen tüm bayilerimize teşekkür eder, iş ortaklığımızın devamını dileriz.

Online Ödeme Sistemi ile Ödemeleriniz çok daha hızlı...

Online Ödeme Sistemi ile Ödemeleriniz çok daha hızlı...

Ödemelerinizi online gerçekleştirmenizi sağlayacak olan, online tahsilat sistemimiz, bir çok kolaylığı aynı anda yaşamanıza fırsat verecek.

Kullanıcı bilgilerinin güvenli bir şekilde saklandığı sistemde, ödeme işlemlerini tamamlamadan önce SMS ile gelen kodla birlikte kimlik doğrulaması yapılmaktadır. Son derece güvenli olan online ödeme sistemimiz sayesinde, ödemeleriniz daha hızlı ve daha pratik bir şekilde gerçekleşecektir.(3D SECURE)

Yaklaşık 20 bankanın sanal pos entegrasyonu ile  her bankadan ödeme yapma imkanı sunan online tahsilat sistemimiz, kullanıcı dostu ara yüzü, son derece kolay ve anlaşılır yapısıyla sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.

Online ödeme sistemini kullanmak için, internet sitemizdeki  ödeme alanını kullanabilirsiniz.

Ödemelerinizi online gerçekleştirmenizi sağlayacak olan, online tahsilat sistemimiz, bir çok kolaylığı aynı anda yaşamanıza fırsat verecek. Kullanıcı bilgilerinin güvenli bir şekilde saklandığı sistemde, ödeme işlemlerini tamamlamadan önce SMS ile gelen kodla birlikte kimlik doğrulaması yapılmaktadır. Son derece güvenli olan online ödeme sistemimiz sayesinde, ödemeleriniz daha hızlı ve daha pratik bir şekilde gerçekleşecektir.(3D SECURE) Yaklaşık 20 bankanın sanal pos entegrasyonu ile  her bankadan ödeme yapma imkanı sunan online tahsilat sistemimiz, kullanıcı dostu ara yüzü, son derece kolay ve anlaşılır yapısıyla sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Online ödeme sistemini kullanmak için, internet sitemizdeki  ödeme alanını kullanabilirsiniz.

Arken'den Sosyal Sorumluluk Projesi

ARKEN’DEN SEYYAR HABERLEŞMEYE DESTEK!

Türkiye sahip olduğu tektonik, sismik, topografik ve iklimsel yapısı gereği, doğal afetlerle sıklıkla yüz yüze kalan bir ülkedir. Bu bilinçle bakıldığında; afet öncesinden alınacak önlemlerin yanı sıra, afet sırası ve sonrasında haberleşmenin hayati önem taşıdığı zamanlar için iletişim zinciri oluşturmak oldukça önemlidir.

 Afet sonrasında acil durumlarda gerekli iletişimi sağlamak ve kesilen iletişimi sürdürmek amacıyla Muğla Belediyesi iş birliğinde TRAC Muğla Şube üyelerince gerçekleştirilen seyyar afet haberleşme istasyonu hayata geçirildi.

Arken Jeneratör olarak, projeye bizde enerjimizle destek olduk. İletişim kurmanın hayati önem taşıdığı bu gibi özel durumlar için oluşturulan seyyar haberleşme araçları ile enerji desteği sağladık.

 Zorlu şartlarda, tam performans çalışan jeneratör setlerimiz ile “Hayat hiç durmasın” sloganıyla çıktığımız bu yolda, enerjimizin ulaşabileceği her yerde bulunmanın gururuyla, bu tür çalışmaların örnek olmasını umut eder, projede katkısı bulunan herkese teşekkür ederiz.

Enerjiye ihtiyacınız olduğu her an!

ENERJİYE İHTİYACINIZ OLDUĞU HER AN!


Kiralık jeneratörler, özellikle şebeke enerjisinin bulunmadığı ve jeneratörü olmayan müşteriler için, kısa süreli enerji ihtiyaçlarının karşılanması durumununda ideal güç kaynaklarıdır.

Çünkü, işletme olarak satın almayıp kiraladığınız jeneratör, öncelikli olarak işletme maliyetini en aza indirgeyecektir. 

Arken Jeneratör olarak, yüksek performanslı, yakıt tasarrufu olan jeneratörlerimiz ile taleplere hızlıca cevap veren ve zorlu projeler için sunduğumuz çözümler sayesinde müşterilerimizin enerji ihtiyaçlarını en hızlı ve en ekonomik olarak karşılamanız mümkündür.

Annelerin bitmek bilmeyen enerjisi nereden geliyor dersiniz?

Evde, ofiste, küçük işletmelerde kullanıma uygun Arken marşlı portatif jeneratör sayesinde, ihtiyacınız olan enerji her an yanınızda!